Pełnosprawny Białystok to projekt mający za zadanie umożliwić osobom z niepełnosprawnością samodzielne funkcjonowanie i pełny udział we wszystkich sferach życia. W tym celu zostanie wykonany audyt dostępności wybranych obiektów użyteczności publicznej w Białymstoku. Zostaną wskazane i szczegółowo opisane te miejsca, które są dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Portal Pełnosprawny Białystok

Beneficjentami projektu są zatem niepełnosprawni mieszkańcy (i goście) Białegostoku, którzy otrzymają informację, gdzie przestrzeń publiczna jest dla nich bezpieczna i przyjazna.Ponadto informacje te będą przydatne osobom sprawnym, ale poruszającym się z wózkami dziecięcymi, z ciężkimi bagażami itp.

Badania prowadzone będą przez testerów posiadających różne rodzaje niepełnosprawności i wolontariuszy, a zebrane dane zostaną opublikowane na portalu internetowym http://pelnosprawny.bialystok.pl, pełniącym funkcję informatora dla wszystkich osób z niepełnosprawnością, które chcą żyć aktywnie w Białymstoku.

Projekt Pełnosprawny Białystok realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „IMPULS” w partnerstwie z Fundacją Szansa Dla Niewidomych – tyflopunkt w Białymstoku w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z „Funduszy EOG” oraz przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.