Wojciech Grabowski – Prezes Fundacji Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „IMPULS”

Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku oraz Policealnej Szkoły Obsługi Ruchu Turystycznego. Studia na kierunku filologii polskiej wyposażyły go nie tylko w wiedzę związaną z zainteresowaniami, ale przede wszystkim nauczyły analitycznego myślenia oraz racjonalnego i logicznego podejścia do rozwiązywania nowych i niekonwencjonalnych problemów. Obecnie kontynuuje studia III stopnia i przygotowuję rozprawę doktorską z zakresu literaturoznawstwa na kierunku filologia polska. Jest członkiem Komisji ds. Dostosowania Przestrzeni Miejskiej Do Potrzeb Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Białegostoku. Od 2008 roku mocno związany z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, w której prowadzi szeroko pojęte działania na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo, gdyż sam wywodzi się z tego środowiska, jako że w 2007 roku na skutek wypadku doznał urazu rdzenia kręgowego i od tamtej pory porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Dzięki temu doskonale zna i rozumie potrzeby osób niepełnosprawnych. Od 2009 roku już jako instruktor „FAR” prowadzi ogólno-usprawniające zajęcia regionalne w Białymstoku dla dzieci i dorosłych. A od 2013 roku jest zatrudniony jako Trener Pracy w projekcie „Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego projektu udziela szerokiego wsparcia osobom z rozmaitymi dysfunkcjami ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Aktywnie też uczestniczy w obozach organizowanych przez fundację, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc szereg zajęć z uczestnikami obozu, ich rodzinami i opiekunami.

Tobiasz Piotr Górski – Wiceprezes Fundacji Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „IMPULS”

Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Obecnie kontynuuje naukę w Policealnej Szkole Informatyki i Zarządzania. Studia magisterskie na kierunku socjologia wprowadziły w jego życie dwie rzeczy: ukształtowały sposób myślenia i uwrażliwiły na społeczne problemy ukazując drogę do pełniejszego zrozumienia świata w którym żyjemy, a także przyczyniły się do utworzenia Kabaretu Bajeczka, w którym jako lider, działa od 7 lat i poprzez satyrę komentuje aktualne wydarzenia przedstawiając rzeczywistość społeczno – obyczajową w formie gagów i skeczy. Kabaret często uczestniczy w imprezach charytatywnych i w ten sposób, nawiązał kontakt i współpracę z wieloma organizacjami rządowymi i pozarządowymi zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi. W 2010 roku rozpoczął pracę w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy organizacji licznych kampanii społecznych oraz projektów i zadań publicznych skupiających się na aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych min. był odpowiedzialny za przygotowanie Dnia Kariery Osób Niepełnosprawnych na terenie miasta Białegostoku. Podczas realizacji zadania nawiązał kontakt z organizacjami, które dobro osoby niepełnosprawnej stawiają na pierwszym miejscu. Po zakończeniu projektu rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI. Odpowiedzialny był tam za aktywizację i rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych poprzez działania artystyczne i warsztaty kabaretowe. Prowadził trzy grupy skupiające dzieci i dorosłe osoby niepełnosprawne. Każda z grup utworzyła unikatową formę kabaretową. Był także instruktorem kabaretowym na Międzynarodowym Obozie Artystycznym w Hodyszewie 2010r. Od 2011r. zajmuje się działalnością w kabarecie, wraz z którym nadal współpracuje z wieloma organizacjami zrzeszającymi i zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi w całej Polsce.

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij