Podczas meczu Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice  18.04.2015 na Stadionie Miejskim w Białymstoku przy ulicy Słonecznej świętowaliśmy obchody Tygodnia Akcji „Pełen Dostęp, Pełen Football”, organizowanego przez CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie, w który Fundacja Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS mocno się zaangażowała organizując wydarzenia z udziałem osób z niepełnosprawnością.

 

W trakcie meczu dzieci z niepełnosprawnością podopieczni Fundacji Aktywnej Rehabilitacji – region podlaski eskortowały piłkarzy Jagiellonii na murawę, osoby niesłyszące ze Stowarzyszenia Pomocy Niesłyszącym MIG-iem odśpiewały hymn klubu w języku migowym, a na telebimach wyświetlany był film pokazujący perspektywę kibica niepełnosprawnego i promujący akcję autorstwa Krzysztofa Kiziewicza wyprodukowany przez Fundację IMPULS

 

Tydzień Akcji miał na celu zwrócenie uwagi na potrzebę stworzenia dostępnej przestrzeni podczas dni meczowych dla wszystkich kibiców piłki nożnej, pośród których są również kibice niepełnosprawni.

 

Piłka nożna jest tak samo ważna dla nas wszystkich. Niech stadiony będą miejscem integracji i wspólnego przeżywania piłkarskiej pasji dla wszystkich osób. Nie tylko w trakcie akcji „Pełen Dostęp, Pełen Football”, ale na wszystkich meczach i stadionach.

 

Wierzymy, że piłka nożna powinna być otwarta dla wszystkich. Każdy stadion i klub powinien zadbać o gościnną atmosferę dla swoich niepełnosprawnych kibiców.

 

 

CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie i Fundacja Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS oraz Klub Jagiellonia Białystok dziękują wszystkim za zaangażowanie w akcję i otwartość na idee dostępności i włączania.

 

Pełen Dostęp, Pełen Football.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w polityce plików cookies.

Zamknij